Temel İlk Yardım Eğitimi

EĞİTİM AMACI: Acil durumlarda, teorik ve uygulamalı olarak temel ilkyardım becerisi 

KİMLER KATILABİLİR: Temel ilk yardım bilgi ve becerisine sahip olmak isteyen kişiler ile işyerlerinde acil durumlarda temel ilkyardımda bulunacak kişiler eğitime katılabilir.  

MEVZUAT: 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu / 11. Madde, 28681 sayılı Resmi Gazete ‘de ilan edilen Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik, 29429 sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlanan Sağlık Bakanlığı İlk Yardım Yönetmeliği (Ayrıntılı bilgiyi mevzuat bölümünde bulabilirsiniz) 

SERTİFİKASYON: Temel İlk yardım eğitimini alarak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan sınavda başarılı olan katılımcılara, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından onaylı, İlkyardımcı Sertifikası ve Kimlik Kartı verilecektir.  

2’nci sınav haklarında da başarılı olamayan katılımcılara kursumuz tarafından katılımcı sertifikası verilmektedir. 

EĞİTİM İÇERİĞİ: İlk yardım eğitimi için; genel ilk yardım bilgileri, Temel yaşam desteği ve havayolu tıkanıklığında ilk yardım, Bilinç bozukluklarında ilk yardım, Kanamalar, şok ve göğüs ağrısında ilk yardım, Yaralanmalarda ilk yardım, Boğulmalarda ilk yardım, Kırık, çıkık, burkulmalarda ilk yardım, Acil taşıma teknikleri, Böcek sokmaları ve hayvan ısırıklarında ilk yardım, Zehirlenmelerde ilk yardım, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilk yardım, Göz, kulak, buruna yabancı cisim kaçmasında ilk yardım. 

KADROMUZ: Eğitimler ‘’İlk Yardım Eğitmeni’’ sertifikası bulunan eğitimciler tarafından gerçekleştirilmektedir. 

‘’İlk Yardım Hepimizin Sorumluluğudur’’ 

Eğitim içeriği


Eği̇ti̇m Tari̇hi̇: Firma ihtiyaçları doğrultusunda karşılıklı olarak belirlenmekte 

Eği̇ti̇m Süresi̇: 16 SAAT (2 TAM G 

Eği̇ti̇m Yeri̇: MECIDIYEKÖY EĞITIM MERKEZIMIZ VEYA FIRMA EĞITIM MERK 

Eği̇ti̇m Danışma: 0850 303 83 99 info@proteknikbelgelendirme.com 

Kontenjan: 7 kişi (Bir grup için) 

katalog download

Teklif İsteyin

Bu eğitime katılmak ya da detaylı bilgi almak için bilgi istek formunu doldurunuz. Online bilgi talebinize en kısa sürede dönüş yapılacaktır.