İlk Yardım Serti̇fi̇ka Güncelleme


İlk yardım eğitimleri sonunda verilen ilk yardım sertifikaları ve kimlik kartlarının geçerlilik süresi, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan İlk Yardım Yönetmeliği'nde belirtilmiştir. Daha önce “İlk Yardımcı Sertifikası” almış kişilerin, sertifikalarını yenilemek için her 3 yılda bir tekrar eğitime girmesi gerekmektedir. Bu amaçla verilen eğitimler Güncelleme Eğitimleri olarak adlandırılıyor. 

1 gün (8 saat) sürmesi planlanan eğitimler, en az 7, en fazla 20 katılımcının katılımı ile eğitimin etkin olabilmesi için her 7 katılımcıya 1 eğitmen düşecek şekilde gerçekleştirilmektedir. 

Güncelleme eğitimi, İlk Yardımcı Sertifikası üzerinde var olan belge geçerlilik tarihinden itibaren en geç 3 ay içerisinde alınmalıdır. Eğitimler, çözüm ortağımız olan İlkyardım Eğitim Merkezi eğitim salonunda veya firmanın kendi eğitim salonlarında yapılır.  

Belgelendirme 

Güncelleme Eğitimi alacak kişilerin isimleri bildirilir ve güncelleme sınavının yapılacağı gün belirlenir. Teorik sınava giren kişilerin aldığı notun önemi olmaksızın yetersiz oldukları konular belirlenir ve bu konulardan güncelleme eğitimi almaları sağlanır. Güncelleme sınavında uygulama aşaması bulunmamaktadır. 

Eksik konular üzerinden verilen eğitime istinaden eski ilkyardımcı kimlik kartları ve sertifikalar ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğüne yeni düzenlenen sertifika ve kimlik kartları İlkyardım Eğitim Merkezimiz tarafından ibraz edilir. Böylece İlk Yardımcı Sertifikası geçerlilik süresi 3 yıl daha uzatılmış olur. 

katalog download

Teklif İsteyin

Bu eğitime katılmak ya da detaylı bilgi almak için bilgi istek formunu doldurunuz. Online bilgi talebinize en kısa sürede dönüş yapılacaktır.